Loading…

Naprawa Kosiarek Ogrodowych

Serwis i Naprawa Kosiarek w Warszawie z dojazdem do klienta!
Kontakt

Krzywy wał w kosiarce – jak to sprawdzić? czy warto prostować? objawy uszkodzenia oraz prostowanieTym razem na kanale Kobamix pokazuję jak sprawdzić czy w naszej kosiarce, pod uderzeniu o przeszkodę skrzywił się wał.

Wspominam o tym czy warto wał prostować, oraz ile to kosztuje, omawiam konsekwencje pracy ze skrzywionym wałem, oraz finalnie pokazuje domowy sposób jak taki wał sprostować (Choć z powodu niedokładności, raczej go nie polecam)

👍🏻 FACEBOOK FANPAGE► https://www.facebook.com/kobamix
👀 GRUPA FACEBOOK ►https://www.facebook.com/groups/209721433066437
👍🏻INSTAGRAM ►https://www.instagram.com/kobamixy

Kamera: Apple iPhone 11
Dźwięk: Sony ICD-UX533 + Aputure A.Lav
Klucz Akumulatorowy: PARKSIDE PASSK 20-Li A1
Film nie zawiera Reklamy

Spis Treści:
0:00 – 0:51 – Intro
0:52 – 1:48 – Dlaczego wał się krzywi? I jakie są objawy skrzywienia
1:49 – 5:53 – Jak sprawdzić czy wał jest skrzywiony
5:54 – 10:38 – Jak prostuje się wał korbowy
10:39 – 18:23 – Jak zapobiegać skrzywieniu wału korbowego
18:24 – 19:02 – Outro

Żródła:
Prostowanie wału młotem w kosiarce John Deere:
https://www.youtube.com/watch?v=wjSZu2hlmsk
Prostowanie wału młotem:
https://www.youtube.com/watch?v=cfdq2bXBG20&t=33s
Prostowanie wału na skonstruowanym przyrządzie:
https://www.youtube.com/watch?v=CLP0Vw9sF6s
Noże uchylne Masport:
https://www.youtube.com/watch?v=eq3xVSybqBk

Pobrane z Yotube Serwis i Naprawa Kosiarek w Warszawie z dojazdem do klienta! Naprawa Kosiarek Warszawa / Piły, Kosy, Kosiarki
Naprawa Kosiarek Warszawa – Serwis urządzeń ogrodowych, budowlanych, piły, kosy, kosiarki, zamiatarki, ubijaki stopowe, małe zagęszczarki.

Serwisujemy kosiarki wszystkich wiodących producentów tj. Stiga, Husqvarna, NAC, Bosch, Al.-CO. Naprawiamy typowe sprzęty do kosiarek takie jak Erbauer, MacAllister, Sterwins, Alpina, Lider itp.

34 thoughts on “Krzywy wał w kosiarce – jak to sprawdzić? czy warto prostować? objawy uszkodzenia oraz prostowanie

  1. Lajdactwo producentow. Mialem podobny przypadek kilka lat temu. Poszedlem do sasiada aby mi pomogl go wymontowac. Sasiad jest mechanikiem. Stwierdzil ze jak 40 lat mechanikuje tak slabego materialu nie widzial. Stal marchwiowa jak to okreslil. Serwis huskvarny, gdzie kupilem kosiarke stwierdzil ze prostuja, ale nie hartuja tych walow. Uznalem ze to bez sensu.

  2. W kosiarce makita plm 4817 ktora nabylem nowa za 600zp z silnikiem bs 500e ma noz standardowo przykrecany ale miedzy nozem a piasta jest Teflonowa podkladka ktora ma sie uslizgnac. Jakies niewielkie za ezpoeczenie to jest a ceny produkcji wiele nie podnosi.

  3. Fajny film ::) Moźe mógłbyś porównać stary silnik loncin z nowymi loncinami ewentualnie b&s. wiem ze byl taki filmik ale to bylo jeszcze na dobrych loncinach jak niebyly tak popularne jak teraz 🙂

  4. Co Ty facet bredzisz. Skrzywienie wału o milimetr czy dwa spowoduje, że po sezonie będziesz miał rozwaloną miskę olejową i wyciek oleju. Silnik się zatrze i po kosiarce. Fachowiec… I jeszcze samodzielne prostowanie. Janusz biznesu.

  5. Witam, jak mogę odkręcić mega zapieczoną śrube od noża w kosiarce? teraz jedynie został mi pomysł aby dospawać do łba tej śruby jakąś nakrętke i może wtedy pójdzie

  6. Podczas wielokrotnego zginania pręta np. stalowego, miejsce zginania ulega utwardzeniu a nie robi się bardziej miękkie, dzięki czemu dochodzi do mikropęknięć.
    Jeżeli będziemy zginać w rękach, bez twardego podparcia, to będzie można zauważyć że po jednokrotnym zgięciu i wyprostowaniu, przy następnym zginaniu, pręt zegnie się już w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!